Фортепіанний відділ

 До витоків музичної творчості
Епоха романтизму. Фредерік Шопен.

 

ФОРТЕПІАНО - чарівний музичний інструмент, що має багатющі можливості! Інструмент, здатний залучити до спілкування з собою всю людину повністю, з усіма його м'язами, усіма його органами почуттів. Людина, яка своїм дотиком до клавіш бере участь в процесі народження звуку, відчуває себе чарівником, магом, настільки це приголомшливий процес.

Фортепіано, по-перше, дозволяє максимально розвивати інтелектуальні можливості дитини, по-друге, саме за цим інструментом (піаніно, рояль) в учня природна посадка і рівномірний розподіл навантаження на праву і ліву половину тіла, що дуже важливо в період формування м'язового каркаса хребта.

Важливим аспектом навчання грі на фортепіано є слухання музики різних стилів і напрямків, з обов'язковим аналізом почутого, що розширює кругозір учня, розвиває художню уяву.

Ансамблеві можливості фортепіано дозволяють не тільки поєднувати його з багатьма інструментами і співочими голосами, але і грати удвох на одній клавіатурі ("в чотири руки") .

При індивідуальному музикуванні фортепіано дає можливість одночасно співати і акомпанувати собі. Цей навик є найважливішим для музичного та загального розвитку дитини, оскільки забезпечує координацію внутрішнього слуху, напруги голосових зв'язок, ігрових рухів рук на клавіатурі і ніг на педалях.

Навчання грі на фортепіано в школі проходить у формі індивідуальних занять дитини з викладачем два рази на тиждень по 45 хвилин. Зазвичай займатися починають з 6-7 річного віку. Бажаний результат після 8-річного навчання залежить не тільки від інтенсивності занять, а й від природних даних учня, які, безумовно, розвиваються за індивідуальним планом.

Викладачі школи беруть на себе відповідальність виховати музично грамотного людини, яка буде вільно розбиратися в різних музичних стилях, завжди зможе підіграти на фортепіано одному, зможе виконувати улюблені музичні твори. При бажанні і певних даних учень може продовжити навчання для отримання професії в музичному або педагогічному навчальному закладі вищого ступеня.
Фортепіанний відділ нашої школи - її ровесник. Тут працюють віддані справі справжні майстри - досвідчені педагоги. Дбайливе, уважне ставлення до дітей, мудрість і доброзичливість з колегами створюють особливу атмосферу, в якій викладачі відділу, виховуючи у своїх учнях справжніх любителів музики, грамотних слухачів, даючи їм загальну музичну культуру і естетичну освіту, уважно ставляться до кожної дитини, зберігають і оберігають його індивідуальність. Найталановитіших і працьовитих готують до вступу в спеціальні музичні навчальні заклади.

За ці роки відділ випустив велику кількість учнів, багато з яких успішно закінчили школу і продовжують освіту в спеціалізованих училищах і ВУЗах Києва, стають професійними музикантами.
Учні відділу беруть участь у всеукраїнських та міжнародних конкурсах, завойовуючи звання лауреатів та дипломантів.

 Kolo luboviКОЛО ЛЮБОВІ

Dosvid nadykhaieДОСВІД НАДИХАЄNadkhnennjaНАДХНЕННЯ

V zakhvati vid pochutogoВ ЗАХВАТІ ВІД ПОЧУТОГО...Z nadieiu v maibutneЗ НАДІЄЮ В МАЙБУТНЄ

PochatokПОЧАТОКVse vyideВСЕ ВИЙДЕ

V obijmakh mystectvaВ ОБІЙМАХ МИСТЕЦТВАVzaiemnistВЗАЄМНІСТЬ

Blyzhche do tekstuБЛИЖЧЕ ДО ТЕКСТУPryslukhaiuchys do muzykyПРИСЛУХАЮЧИСЬ ДО МУЗИКИ